Coming back to Europe, Lithuania also showed the interest in the project “Drag queens of the World” and wrote about us on the Gayline.lt website, which functions as a platform for news, ideas, entertainment and other issues related to GLBT.

Projektas Drag Queens of the World!

„Drag Queens of the World” tai tarptautinės meno studijos „The Faketory“ artistinis ir antropologinis projektas nagrinėjantis Drag Queens fenomeną. Projektas, prasidėjęs prieš keletą metų, pasiekė paskutinę savo stadiją – knygos leidybą.

Drag Queens of the WorldDrag Queens of the World

„Projektas prasidėjo nuo mano susidomėjimo transformacijos procesu, kurį pereina vyrai persirengdami moterimis”, – sako Martijn Crowe, the Faketory studijos meninis vadovas. „Tai nėra vien persirengimas. Tai procesas, kurio metu vyrai pavirsdami Drag Queens tampa didesni už gyvenimą.”

Projektas „Drag Queens of the World” išsiskiria savo tarptautiniu užmoju – Martijn Crowe su savo komanda keliavo nuo Pnompenio Kambodžoje iki San Paulo Brazilijoje, nuo La Paso Bolivijoje iki Amsterdamo Olandijoje tam, kad asmeniškai sutiktų Drag Queens iš įvairiausių pasaulio šalių ir atskleistų tikrąjį jų gyvenimą. „Per keletą projekto metų mes sutikome daugiau negu 40 Drag Queens iš viso pasaulio, o artimiausiu metu planuojame keliauti į Šanchajų ir Niujorką.“

„Mes fotografavome Drag Queens prieš ir po transformacijos, kalbejomės su jomis, ėjome į jų klubus ir dalyvavome jų renigniuose”, -sako Crowe. „Visiems matomas ir akivazdus dalykas yra tai, kad visos Drag Queens yra linksmintojos kuriančios blizgantį ir žėrintį pasaulį aplink save, tačiau mes siekiame atskleisti kultūrinių aspektų ir tapimo Drag Queens motyvų įvairovę. Pavyzdžiui, Bolivijoje, Drag Queens yra giliai įsišaknijusios tradincinėje kultūroje, o jų šou ir pasirodymai turi politinių poteksčių. Tuo tarpu Kambodžoje, Drag Queens yra siejamos su prosticucija.”

Projekto tikslas – skatinti pasaulio įvairovę. „Tai unikalus projektas, kadangi mes siekiame pavaizduoti ar atspindėti tikrąsias Drag Queens bei vyrus už makiažo. Nuotraukos, interviu, mokslinės literatūros analizė – tai kombinacija, kuri suteikia žodį Drag Queens kaip asmenybėms. Išleisdami savo knygą mes tikimės pasauliui parodyti bent dalį to, kas slepiasi už Drag Queens perukų, blizgesio ir šou” – užbaigia Martijn Crowe.

Daugiau informacijos apie projektą, menininką ir crowdfunding kampaniją mūsų tinklapiuose bei Facebook puslapyje:
Indiegogo.com, Drag Queens Of The World, The faketory, Facebook.
Skaityti daugiau: http://www.gayline.lt/Projektas-Drag-Queens-of-the-World.d?sid=8774#ixzz32pXbx5kc

THANK YOU, GAYLINE.LT!

gayline lt

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Next Post

Queer me up

Thu Jun 5 , 2014
Queer Me Up is a web magazine which is  directed to the GLBT community and to all the people that can relate with a sense […]